Pomoc w zakupie wózka elektrycznego

Szanowni Państwo.

Nazywam się Krystian Wasilewski, mam 30 lat. Od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną, ze schorzeniem: Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD). Mimo choroby jestem osobą bardzo aktywną zawodowo i społecznie. Kilka lat temu znalazłem swoją drugą połowę i szczęśliwie się ożeniłem. Z pomocą żony prowadzę własną firmę, która daje nam jak dotąd jedynie skromne utrzymanie. Od niedawna dostałem możliwość podjęcia rehabilitacji. Na codzienne ćwiczenia dojeżdżam sam środkami komunikacji miejskiej. Samodzielnie poruszam się tylko na wózku elektrycznym. Jednak czteroletni wózek jest już bardzo wysłużony. Nieraz odmawia mi posłuszeństwa, np. gdy przejeżdżam przez ulicę potrafi zablokować się na środku jezdni i nie chce ruszyć.


Taki wózek chcicałbym kupić. Zdjęcie przedstawia mnie podczas jazdy próbnej.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zakupie nowego wózka elektrycznego. Ponieważ minęły cztery lata od zakupu wózka nie mogę ubiegać się o dofinansowanie z PFRON (ok. 8tys. zł), które przysługuje raz na pięć lat. Mój wymarzony wózek elektryczny kosztuje ok. 50 tys. zł. Miałem już możliwość sprawdzić go w terenie. Dodam, że obecnie używany wózek jest zbyt zniszczony, żeby opłacało się go naprawiać. Poza tym ten typ wózka, który posiadam, nie nadaje się na polskie warunki, nie ma w nim np. amortyzatorów, a ich brak sprawia, że poruszanie się po chodnikach jest niezwykle uciążliwe, czasem bolesne, zaś sam wózek szybko się niszczy.

Jeżeli mogą i chcą mi Państwo pomóc w zakupie nowego wózka, podaję nr konta bankowego fundacji, przez którą zbieram pieniądze:

21 1090 1694 0000 0001 1008 2174
FUNDACJA POMÓŻ DOROSNĄĆ,
Al. Kalin 30, 05-500 Piaseczno

w tytule przelewu należy wpisać:
"Na wózek dla Krystiana Wasilewskiego"
.

Bezpośredni kontakt do mnie: krystian.wasilewski@dziubcom.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Dziękuję za zrozumienie i wszelką pomoc.

Krystian Wasilewski